Zgłoś Wampira Energetycznego

"Mapa wampirów energetycznych",

Stanowi modułowe rozwiązanie dla działań związanych z termowizją i inspekcją budynków. Jego zadaniem jest stała wizualizacja w formie mapy na stronie, danych pozyskanych w tracie inspekcji Wampirów energetycznych.  Zawiera on również elementy promocyjne i w niewielkim stopniu analityczne. Włodarze naszych gmin, okolicznych budynków użyteczności publicznej często nie zdają sobie sprawy ile potrzeba pieniędzy by ogrzać budynki posiadane w zasobach gmin i miast w Polsce. Samorządy ukrywają tego typu informacje przed społeczeństwem. W powiecie kłobuckim oraz jego okolicach znajduje się kilka obiektów które nie są docieplone, lub są nieefektywnie ocieplone.
W naszym projekcie tworzymy Mapę wampirów, aby wskazać budynki które wykazują się nieefektywnościom energetyczną i zwiększają zanieczyszczenie powietrza. Poprzez monitorowanie stanu budynków, publikacje danych z termowizji chcemy poinformować społeczeństwo i włodarzy, iż w ich zasobach, znajdują się budynki które wymagają NATYCHMIASTOWEJ termomodernizacji.

"Wampiry w termowizji" i „Śląskie wampiry w termowizji!”,

Te projekty zakładają realizację szeregu działań o pozytywnym wydźwięku społecznym. Planujemy monitorowanie, inspekcje, mapowanie oraz analizy w obszarach strat energetycznych budynków użyteczności publicznej, które wykonywane będą z użyciem sprzętu do termowizji takiego jak kamery i drony z funkcją wysokiej rozdzielczości.
Zależy nam szczególnie na obiektach eksponowanych w danej przestrzeni, Urzędy Miasta/Gminy,
GOK , pozostające w zasobach samorządowych z wyłączeniem zabudowań zabytkowych. W
trakcie sprawdzania budynku będziemy analizować dokumentację taką jak audyty, przeglądy
okresowe stanu budynku i inne pozyskane w trybie dostępu do informacji publicznej jak i z
otwartych źródeł np. BIP. Upublicznimy dane o rachunkach za ogrzewanie Wampira z ostatnich
pięciu lat oraz przeprowadzonych (lub nie) pracach w zakresie jego termomodernizacji. Poprzez
zebranie, analizę i opublikowanie danych projekt zapewnia spełnienie potrzeby społecznej
związanej z posiadaniem wiedzy przez samorząd, mieszkańców i społeczeństwo jak duże znaczenie
ekologiczne i FINANSOWE ma element termomodernizacji w kwestii efektywności energetycznej
budynku. Skutkiem działań będą możliwe przyszłe oszczędnością energii cieplnej i w efekcie
końcowym zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza jak i kosztów ogrzewania budynku
publicznego będącego obecnie Wampirem Energetycznym. Umożliwi to również w ramach projektu jak i w
przyszłych działaniach, zobrazowanie problemu smogu - JAKO SKUTEK BRAKU
EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ.